ביקורת ספר – נס באנדים

אני מנצל את שארית חופשת הקיץ כדי לסיים מספר קורסים בארכיאולוגיה ולהתקדם ברשימת הקריאה שלי. הספר האחרון שלקחתי מהספרייה היה “נס באנדים” שהשאיר אותי ער חצי לילה וחשבתי שגם אתם עשויים להנות ממנו.

הספר

הספר האוטוביוגרפי מסופר מנקודת מבטו של ננדו, צעיר מפרואגוואי שהתרסק עם צוות הרוגבי שלו בהרי האנדים. ללא ציוד חם, מזון או מחסה ראוי לשמו נאלצה הקבוצה לשרוד 72 יום בטמפרטורות קפואות ובסביבה עוינת.

תוצאת תמונה עבור ‪Miracle of the Andes‬‏
שרידי המטוס

הניצולים קצבו את המזון שברשותם אבל תוך ימים ספורים הוא נגמר. בלית ברירה הם החלו לאכול את גופות חבריהם שלא שרדו את ההתרסקות. הם הפשירו מי שתייה מהשלג סביבם והמתינו לחילוץ.

משלחת החילוץ

כששמעו במכשיר הרדיו שברשותם שהחיפושים אחריהם פסקו הם החליטו להוציא משלחת חילוץ שתזעיק עזרה. הם מינו צוות שקיבל מנות “מזון” גדולות. כששלושת אנשי הצוות היו מוכנים הם יצאו במסלול שאיש הרים מנוסה היה חושש לעבור. מותשים מחודשים של רעב וקור ועם ציוד מאולתר שהכינו משרידי המטוס. הם יצאו למסע כנגד כל הסיכויים עם מטרה אחת: להזעיק עזרה או למות בניסיון.

הספר הזה מתאר בעיקר את המתרחש בנפשו פנימה של נאנדו. מי שמחפש לקרוא פרטים נוספים על האירוע יוכל לקרוא את הספר “לחיות – סיפורם של ניצולי האנדים” שמתאר בפרוטרוט את שגרת החיים על ההר. 

אחד הדברים שבולטים מאוד בספר הזה הוא הכבוד לעוצמה הקטלנית של הטבע. לכותב אין אשליות הוא מודע לכך שצעד שגוי, החלטה לא נכונה או היסוס קל שבקלים יהרגו אותו. זוהי תובנה שאנו לא תמיד זוכרים כשאנו נמצאים בחוץ.

הערך בויקיפדיה

נפגש בשבילים
משה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.