חידות לטיול וליום יום

אני מרבה להעביר את הזמן בטיולים עם חידות. זו דרך נהדרת לשבור את הקרח עם אנשים זרים ולהעביר בהנאה קילומטרים של הליכה. היום אציג 12 חידות שתוכלו לחוד בטיול הבא שלכם וביום יום.

החידות האלו מכונות “חידות כן ולא” במהלכם מוצגת פיסת מידע ועליכם להבין מה הגורמים שהובילו לסיטואציה רק בעזרת שאלות שהתשובה להם היא כן, לא, או לא רלוונטי.

תהנו

חידות

 1. שני אנשים נכנסים לבר. הם מקבלים מהמלצר ויסקי עם קרח. הראשון שותה מיד ויוצא מהבר בריא ושלם. השני יושב, מדבר עם חברים ומפלרטט עם כמה בחורות. כשהוא שותה את הוויסקי שלו כעבור חצי שעה הוא מת במקום. איך זה קרה?
 2. מתי נכנס למסעדה ומבקש מהמלצר כוס מים. המלצר שולף אקדח ומכוון אליו. מתי מודה לו ויוצא מהמסעדה. מה הלך שם?
 3. מיכאל גר בקומה ה30 כל בוקר הוא יורד במעלית אל קומת הכניסה. כשהוא חוזר מעבודתו כרואה חשבון הוא לוקח מעלית עד לקומה 15 ועולה את שאר הקומות ברגל. אבל, בימים גשומים הוא עולה עם המעלית כל הדרך עד לקומה 30. ממה נובע ההבדל?
 4. דוד ומיכל יושבים במסעדה. הם מחליטים להזמין שתייה כל אחד מהם רוצה כוס קפה אחת. דוד פונה אל המלצר ומבקש ממנו ארבעה כוסות קפה כשהמלצר מגיע דוד מודה לו לוקח שני כוסות קפה ואומר שאין צורך בכוסות הנותרות. למה הוא נהג כך?
 5. רכב עוצר לפני בעל בית מלון. הבעל מסתכל על המלון וזועק לאשתו “פשטתי את הרגל” מה קרה שם?
 6. יוסי נוסע ברכב כשברדיו מתנגן השיר הכי ארוך שהוא מכיר. השיר נקטע באמצע. יוסי עוצר את הרכב שולף אקדח מתא הכפפות ויורה בעצמו. למה?
 7. אדם קופץ מגורד שחקים אל הקרקע. במהלך הנפילה הוא שומע טלפון מצלצל ומת במקום. מה קרה שם?
 8. כלב שחור פוסע במרכז כביש אספלט שחור. התאורה בעיר לא עובדת בגלל הפסקת חשמל. לפתע מגיחה מכונית שפנסיה שבורים הנהג שנוסע במהירות גבוהה מצליח לסטות ברגע האחרון ומציל את חיי הכלב. איך הוא הבחין בו תחת התנאים האלו?
 9. זה יום קיץ חם במיאמי. בתוך שקע בדשא בלב הפארק שוכב אדם מת. כשהפתולוג בודק אותו הוא מכריז שאדם זה קפא למוות. איך זה יתכן?
 10. בדואי עשיר נוטה למות. הוא קורא לשתי בניו ולוחש להם בכוחותיו האחרונים “בני, במהלך חיי צברתי הון רב. עבדים, זהב, סוסים טהורי גזע, כלבים ובזים. בחוץ קשורים שני גמלים משובחים. גמל לכל אחד מכם. מי מכם שגמלו יגיע אחרון לעיר הסמוכה יזכה בכל רכושי.

  במשך חודשים נדדו שני האחים לאט לאט מנסים להגיע אחרונים אל העיר. באחד הימים פגשו בנווה המדבר בדואי קשיש הלה הסתקרן מהליכתם האטית ושאל אותם לפשר מעשיהם. כשסיפרו לו פרץ בצחוק אדיר. הוא אמר להם משפט אחד והאחים רצו אל הגמלים ופרצו בדהרה אדירה לכיוון העיר. מה אמר להם אותו קשיש?
 11. בלב המדבר בלי שום עקבות סביב מוטלת גופה. המנוח נמצא שם כשרק בגדיו לעורו ובידו הוא מחזיק חצי גפרור שבור. איך הוא הגיע לשם? מה פשר הגפרור?
 12. לאדם יש שני בנים, למרות שהם זהים בכל צורה אפשרית הם אינם תאומים. איך זה יתכן?

תשובות

 1. הוא הורעל בעזרת רעל שהיה טמון בקרח. בזמן שבו התעכב הקרח נמס ושחרר את הרעל. שניהם קיבלו כוסות זהות אבל רק אצלו הרעל הספיק להשתחרר.

 2. מתי סבל משיהוקים. המלצר הפחיד אותו וכך גרם לשיהוקים להפסיק.

 3. מיכאל הוא גמד. ביום יום הוא לא יכול להגיע אל הכפתור של הקומה ה30. אבל, בימים גשומים הוא הולך עם מטרייה ונעזר בה כדי ללחוץ על הכפתור של קומה 30.

 4. דוד סובל מפגם בדיבור שמקשה עליו לבטא את האות ש’. ולכן במקום להזמין שתי כוסות קפה הוא הזמין ארבעה.

 5. הבעל ואשתו שיחקו מונופול, הכלי של הבעל (מכונית) עצר ליד מלון יקר במיוחד.

 6. יוסי עובד בתחנת רדיו כמפיק מוזיקלי. הוא גילה שאשתו בוגדת בו ותכנן את האליבי המושלם. הוא שם ברדיו את השיר הכי ארוך שהכיר ומיהר לביתו שם ירה באשתו. לאחר מכן נסע בחזרה לתחנה יודע שיספיק להגיע לשם לפני סיום השיר. כשהשיר נקטע הוא הבין שהאליבי שלו נהרס. לכן, הוא עצר את הרכב וירה בעצמו

 7. הוא היה הניצול היחיד ממגפה שהרגה את כל האנשים סביבו. במשך חודשים הסתובב בעולם וחיפש חברה אנושית. לבסוף התייאש הוא טיפס על גורד השחקים הקרוב וקפץ. כששמע באמצע הנפילה את הטלפון מצלצל הבין שטעה. הצער הכריע אותו והוא מת במקום מהתקף לב

 8. זה קרה בשעות היום

 9. האיש ניסה להבריח את דרכו לארצות הברית. לשם כך התחבא בשקע של הגלגל במטוס. כשהמטוס הגביה הוא קפא למוות. כשהגלגלים יצאו לקראת הנחיתה הגופה הקפואה השתחררה ונפלה לפארק יוצרת תוך כדי שקע בדשא

 10. הבדואי אמר להם להחליף גמלים. מי שמגיע ראשון אל העיר הסמוכה גורם לכך שהגמל שלו יגיע אחרון

 11. במטוס שטס מעל המדבר הייתה תקלה והנוסעים היו חייבים להיפטר מהמשקל. הם שלפו חבילת גפרורים ושברו אחד מהם. כל נוסע שלף גפרור ומי שהוציא את הגפרור השבור נזרק מהמטוס

 12. הם חלק משלישיה

מי שרוצה להדפיס את החידות יוכל למצוא קובץ מסודר כאן.

נפגש בשבילים
משה

תגובה אחת בנושא “חידות לטיול וליום יום”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.