סיכום כנס תרמילאים

ביום שישי האחרון (16.12.16) זכיתי להשתתף בכנס התרמילאים הראשון בתל אביב. לטובת החברים שלא היו רשמתי סיכום קצר של האירוע כפי שחוויתי אותו.

המקום, הוסטל אברהם בתל אביב. כבר מהכניסה הייתה תחושה של הרפתקה באוויר. משהו בקירות הצבעוניים, בשלטים באנגלית ובלוחות המודעות. ב”וויב” של ההוסטל. בחוץ גשם שוטף בפנים פינת תה מפנקת.

אני רוצה להתחיל בשאפו אדיר לצוות. ניכרה ההשקעה בפרטים הקטנים. החל מעמדת השתייה וכלה במוזיקה הנהדרת שהתנגנה בהפסקות.

מה הרגשתי

נהוג לדבר על הדחף לטיולים בתור משהו ממכר. נהניתי מאוד להיות מוקף במכורים כמוני. אנשים עם הניצוץ בעיניים, חברה אתם אפשר להריץ שיחה מעמיקה על בגדי הטיולים שלהם, לחלוק את ההתלהבות מתיאורי ההרפתקאות של רוית נאור, או להישפך מצחוק כשדנדן עובר מתיאור של הרפתקה אחת לאחרת בשילוב של צניעות והומור.

התוכנית:

הגעתי באיחור ופספסתי חלק ניכר מדברי הפתיחה. למזלי את התחלת השיחה של רוית נאור מטפסת הרים והרפתקנית, זכיתי לשמוע. אביא כאן שני ציטוטים:

“הקבנוסים שתכננו לאכול קפאו לחלוטין ויכלו לשמש כיתדות נהדרים לאוהל”
“היינו בצפון רוסיה אז מכאן היה רק מתבקש להמשיך במסע רגלי לקוטב”

למי שכמוני לא הכיר את רוית זה הזמן להעיף מבט באתר שלה.

הדובר הבא היה טל דרומי שהעביר שיחה על שימוש באפליקציות לשדרוג הטיול. החל במציאת טיסות זולות וכלה בארוחת ערב אצל מקומיים. אני מקווה להעלות בהמשך קישור לכתבה מסודרת שלו עם כל המידע הזה.

גליה גוטמן דברה על השינוי שמסעות מחוללים במטייל. היא דיברה בפתיחות רבה על המסע האישי שעברה בעקבות המסעות שלה בעולם. כמטייל אני יכול להעיד שמעטים הדברים בחיי שלימדו אותי ונתנו לי ביטחון עצמי כמו המסעות שערכתי.

אחרי סיפורים מהקהל והפסקת הצהריים עלה דנדן בולוטין לדבר. הבן אדם ראה עולם. הסיפורים שלו עסקו במגוון רחב של נושאים. החל מהכנת בירה בשבטים נידחים עבור באכילת זחלים וכלה באיסוף זהב בנהרות.

אחריו עלה הצלם אייל הירש עם שפע של טיפים לצילום בסמארטפון. לא רק טיפים טכניים שניתנו בנדיבות אלא גם פילוסופיית צילום שלמה של כבוד ותקשורת לאדם המצולם.

אחרונה עלתה הסופרת והחוקרת ד”ר דריה מעוז שביצעה מחקר על התנהגות התרמילאים הישראלים במזרח. בכנות היה קצת מדכא. מה שאני הבנתי מהמחקר שלה הוא שהנטייה של הישראלים שמטיילים במזרח היא להתכנס לתוך קבוצות קטנות והדוקות ולא להיפתח לתרבות סביבם. כאן תמצאו ראיון איתה על הנושא.

אחרי דברי סיכום והפסקה נאלצתי לעזוב את הכנס לפני שהוקרן הסרט “המרכיב הסודי”.

שני נקודות קצרות לשיפור בכנסים עתידים:

  1. אני חושב שבמפגש כזה של תרמילאים כדאי לפתוח עמדה של ציוד טיולים יד שנייה שימכר בהפסקות. לכולנו יש בארון את התיק שצובר אבק או את זוג הנעליים הבלויות אך שמישות. מפגש שכזה יכול להיות הזדמנות נהדרת לבצע החלפה / מכירה של פריטים שכאלו.
  2. חלק מבאי הכנס הגיעו בטרמפים / תחבורה ציבורית. עמוד פייסבוק של טרמפים בהשתתפות היה יכול להקל על חיינו.

לסיכום, היה מדהים ואני מחכה לכנס הבא.

נפגש בשבילים ובכנסים
משה

3 תגובות בנושא “סיכום כנס תרמילאים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.